Заказ
бiлетаў:

  • +375 (176) 55-55-55 — гарадскi
  • +375 (29) 175-27-84 — А1
kvitki.by

7360

iнфармацыя
i заказ бiлетаў

Праграма фестывалю

ПРАГРАМА XX Нацыянальнага фестывалю беларускай песні і паэзіі “Маладзечна – 2021”

11 чэрвеня

10.00 —

Выстава “Фестываль. Духоўнасць. Культура”

Выставачная зала Палаца культуры
10.30 —

ІІ тур рэспубліканскага этапу Нацыянальнага конкурсу  маладых выканаўцаў беларускай эстраднай песні

Канцэртная зала Палаца культуры
12.30 —

Спектакль “Казкі з куфэрка” для дзяцей малодшага ўзросту

Мінскі абласны тэатр лялек “Батлейка”
15.00 —

III тур рэспубліканскага этапу Нацыянальнага  конкурсу  маладых выканаўцаў беларускай эстраднай песні ў суправаджэнні Заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь “Нацыянальны акадэмічны канцэртны  аркестр Беларусі”

Канцэртная зала Палаца культуры
15.00 —

Праект "Асоба эпохі" – творчая сустрэча з народнай артысткай Беларусі Анастасіяй Масквіной

Малая зала Палаца культуры
17.00 —

Тэлеперадача “У аб’ектыве” з удзелам творчых асоб Беларусі

КУП “Тэлевізійная вяшчальная сетка” тэлепраграма “МКТБ”
17.00 —

Спектакль “На другі дзень семухі”

Мінскі абласны драматычны тэатр
18.00 —

Канцэрт беларускай духоўнай музыкі ў рамках культурна-адукацыйнага праекта “Музыка беларускіх кампазітараў –  пакаленню XXI стагоддзя” ў выкананні харавога ансамбля “Concertino” Беларускага саюза кампазітараў

Касцёл святога Іосіфа
21.30 —

Урачыстае адкрыццё ХХ Нацыянальнага фестывалю беларускай песні і паэзіі  “Маладзечна – 2021”

Узнагароджванне лаўрэатаў Нацыянальнага конкурсу маладых выканаўцаў беларускай эстраднай песні.

Канцэрт “Талака”, прысвечаны творчасці класіка беларускай літаратуры Уладзіміра Караткевіча і генія беларускай песні Ігара Паляводы, у выкананні Заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь “Нацыянальны акадэмічны канцэртны аркестр Беларусі”. Мастацкі кіраўнік і галоўны  дырыжор – народны артыст Беларусі, лаўрэат Дзяржаўнай прэміі Рэспублікі Беларусь, лаўрэат прэміі Саюзнай дзяржавы, прафесар Міхаіл Фінберг

Амфітэатр

12 чэрвеня

10.30 —

Канцэрт акадэмічнай музыкі “У гонар беларускай музычнай будучыні”  творчых калектываў Заслужанага калектыву “Нацыянальны акадэмічны канцэртны аркестр Беларусі”. Мастацкі кіраўнік і галоўны  дырыжор – народны артыст Беларусі, лаўрэат Дзяржаўнай прэміі Рэспублікі Беларусь, лаўрэат прэміі Саюзнай дзяржавы, прафесар Міхаіл Фінберг

Канцэртная зала Маладзечанскай ДШМ
11.00 —

Спектакль “Проста Мяфа” Мінскага абласнога драматычнага тэатра

Мінскі абласны драматычны тэатр
14.00 —

“Суразмоўцы” інтэрв’ю з вядомымі асобамі. Аўтарская папулярная праграма тэлеканала “Беларусь 3” пісьменніка, заслужанага дзеяча культуры Рэспублікі Беларусь Навума Гальпяровіча

Зала ўрачыстасцяў Палаца культуры
15.00 —

“Сімфанічная  рапсодыя” –беларуская музыка розных эпох у выкананні творчай моладзі

Канцэртная зала музычнага каледжа імя М.К.Агінскага
16.00 —

Музычна-паэтычная  гасцёўня “Святло Радзімы. Радасць Перамогі” з удзелам беларускіх паэтаў, дзеячаў культуры і мастацтва Беларусі, фіналістаў рэспубліканскага конкурсу юных чытальнікаў “Жывая класіка”

Малая зала Палаца культуры
17.00 —

Спектакль “Паўлінка” Нацыянальнага акадэмічнага тэатра імя Янкі Купалы

Канцэртная зала Палаца культуры
17.00 —

Новая канцэртная праграма ў выкананні Заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь “Нацыянальны акадэмічны канцэртны аркестр Беларусі”. Мастацкі кіраўнік і галоўны  дырыжор – народны артыст Беларусі, лаўрэат Дзяржаўнай прэміі Рэспублікі Беларусь, лаўрэат прэміі Саюзнай дзяржавы, прафесар Міхаіл Фінберг

Чысцінскі сельскі дом культуры
21.30 —

"Маладзечна – насустрач шлягерам" – гала-канцэрт закрыцця ХХ Нацыянальнага фестывалю беларускай песні і паэзіі  “Маладзечна – 2021”

Музычнае прадстаўленне з  удзелам зорак беларускай эстрады, пераможцаў конкурсу маладых выканаўцаў розных гадоў

Амфітэатр
11.00 —

Гала-канцэрт “Маладзічок” запальвае зоркі” лаўрэатаў IX адкрытага конкурсу юных выканаўцаў эстраднай песні  “Маладзічок – 2021”

Канцэртная зала Палаца культуры

13 чэрвеня

18.00 —

“Прысвячэнне песняру” – канцэрт Беларускага дзяржаўнага ансамбля “Песняры” да 80-годдзя заснавальніка ансамбля народнага артыста СССР Уладзіміра Мулявіна

Канцэртная зала Палаца культуры

11-12 чэрвеня

13.00 —

“Гісторыя і сучаснасць. Музычныя інструменты розных эпох” – аўтарскі праект кампазітара Дзмітрыя Лыбіна (11.06.2021)

Канцэртная зала Маладзечанскага музычнага каледжа імя М.К.Агінскага
15.00  —

фестывальная праграма “Маладзечна – творчы горад” (11.06.2021)

Пляцоўка – Цэнтральная плошча
16.00 —

Канцэртная праграма “Музыка беларускіх кампазітараў”  народнага духавога аркестра Маладзечанскага музычнага каледжа
імя М.К.Агінскага (11.06.2021)

Канцэртная зала Маладзечанскага музычнага каледжа імя М.К.Агінскага
12.00 – 20.00 —

#Творчы квартал” (святочнае шэсце, флэш-моб ўдзельнікаў шэсця, акцыі, творчыя пляцоўкі) (12.06.2021)

Пляцоўкі – вул. Прытыцкага
12.00 —

Канцэртная праграма “Колер маёй краіны” (12.06.2021)

Флэш-моб, акцыя, канцэртная праграма дзіцячых калектываў Маладзечанскага раёна, творчых калектываў Мінскай вобласці (14.00), Гродзенскай, Брэсцкай і Магілёўскай вобласці (17.00 - 20.00)

“Беларускі пачастунак” – выстава-продаж тавараў народнага спажывання  (12.06.2021)

Пляцоўка – Цэнтральная плошча
15.00  —

“Тэрыторыя дзяцінства” – канцэртна-забаўляльная пляцоўка для дзяцей (12.06.2021)

Гарадскі парк
18.00 —

“ARTBattle” – маладзежная крэатыщная прастора (12.06.2021)

 “Мастацкі пленэр” (12.06.2021)

Пляцоўка – Гарадскі парк
18.00 —
19.00 —

"Фанфары Міншчыны" (11.06.2021)

 

На працягу ўсяго фестывалю будзе арганізавана відыаздымка момантаў фестывалю, флэш-моба “Колер маёй краіны”

Цэнтральная плошча

Напярэдадні фестывалю:

 

Гарадскі  парк – агароджа парка ўздоўж вул.Вялікі Гасцінец

 

Арт-праект “Фестывальны шлях” – размяшчэнне банераў, якія адлюстроўваюць яскравыя моманты з  гісторыі фестывалю  

 

Вуліцы горада, плошчы, гарадскі парк

 

Праект “Роднае слова” – размяшчэнне на білбордах, інфармацыйна-рэкламных стэндах вершаваных радкоў  паэтаў-класікаў, сучасных творцаў аб родным слове